ETHICA LI
search
  • ETHICA LI
  • ETHICA LI

ETHICA LI

13 123,34 zł
Brutto
Ilość

ETHICA LI - ekskluzywny włoski styl dla najbardziej wymagających, piecyk z nadmuchem do jednego pomieszczenia z górnym wylotem spalin

Ethica EVO zachwyca elegancją w swej prostej formie. To okrągła obudowa wykonana z włoskiej ceramiki majoliki oraz wysokiej jakości stali. Zewnętrzne drzwi malowane na czarno, oznaczone są dużym, zakrzywionym szkłem. Szeroki wybór kolorów elementów ceramicznych: matowy biały, błyszczący burgund, pergaminowy (jasnokremowy), matowy czarny.

Piecyki z serii LI EVO prezentują najnowocześniejsze rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzą Państwo przestrzeń w swoim domu/mieszkaniu. Ich główną i niezaprzeczalną zaletą jest wbudowany górny wylot spalin, który pozwala na oszczędność miejsca z tyłu urządzenia i zapewnia bardziej elegancki wygląd instalacji. Zwiększa to także swobodę montażu i dopasowania do wnętrza, dzięki czemu urządzenie doskonale wkomponuje się w pomieszczenie.

Piece peletowe LI EVO z systemem wymuszonej konwekcji dostępne są o mocy: 8 kW. Nadają się do większości zastosowań instalacyjnych. Piecyk LI EVO wyposażony jest w pełną jednostkę zdalnego sterowania z wyświetlaczem LCD i funkcją czujnika temperatury otoczenia. Mają wbudowany automatyczny system zasilania i KCC (zestaw kontroli spalania - z ang. Kit Combustion Control). Bez problemu dostosowują się do każdego rodzaju wnętrz. Sterownik pieca przewiduje możliwość regulacji parametru podawania paliwa w zależności od jakości pelletu.

W urządzeniach LI EVO zastosowane są ciche wentylatory, które zapewniają komfort w Państwa domu. Konserwacja pieca jest naprawdę łatwa, czyszczenie przebiega szybko i bezproblemowo. Dzięki wprowadzeniu nowej technologii EVO zostało zmniejszone zużycia paliwa, co gwarantuje bardziej efektywne użytkowanie oraz redukcję emisji zanieczyszczeń, czyniąc rozwiązanie przyjaznym ekologicznie.

Ponadto modulacja mocy pozwala na uzyskanie rewelacyjnych wyników ekonomicznych - w trybie pracy z najniższą mocą urządzenie spala paliwo zaledwie za 45 groszy na godzinę! Z naszych doświadczeń wynika, że większość piecyków o mocy do 10 kW, w typowych instalacjach, zużywa średnio na dobę 10-15 kg pelletu, co daje koszty dobowe ogrzewania na poziomie od 9 do 14 złotych.

Dzięki minimalnej głębokości, jaką zajmuje piec, możemy zoptymalizować wymagania przestrzenne do jego montażu. Urządzenia technologii EVO cechują się maksymalną zdolnością przystosowania się do każdego rodzaju pelletu, komina, a także różnych typów instalacji. Urządzenie jest automatycznie rozpalanie za pomocą elektrycznej zapalarki.

Instalacja urządzenia jest bardzo prosta. Odprowadzenie spalin rurą kominową o średnicy zaledwie 80mm bardzo ułatwia montaż lub modernizację w dowolnym wnętrzu. Wystarczy postawić urządzenie w zaplanowanym miejscu, podpiąć do komina i prądu, wsypać pelet, nacisnąć guzik i już po kilku chwilach cieszyć się ciepłem i pięknem ognia, które zawsze nadaje uroku każdemu wnętrzu.

999 Przedmioty