Kominki na pellet

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Nowoczesne kominki na pellet

Nowoczesne kominki na pellet są bardzo łatwe w obsłudze i instalacji. Dzięki posiadanemu dolotowi powietrza nadają się do pomieszczeń z rekuperacją. Warto zauważyć, że stosowane paliwo jest w pełni odnawialne i ekologiczne. Piec i opał nie są wcale tak dużym wydatkiem więc jest to konkurencyjne rozwiązanie dla pieców na drewno czy węgiel. Paliwo jest tak spalane, aby starczyło na, jak najdłuższy okres. Kominki na pellet to nowy wymiar ogrzewania twojego domu, mieszkania lub biura.

Jak działają kominki na pellet?

Nie bez znaczenia jest to, że mówi się o nich jako rozwiązaniach łączących piękno klasycznego kominka z różnego rodzaju udogodnieniami, do których zalicza się między innymi ograniczoną do minimum obsługę i wysoką sprawność. Nowoczesne kominki na pellet, podobnie jak wkłady kominkowe, to wolność od nieustającej analizy pracy piecyka i możliwość zachwycania się płomieniami znajdującymi się za szybką. Ze względu na ekonomiczny punkt widzenia taki kominek peletowy jest naprawdę korzystnym rozwiązaniem.

Piecyki na pellet posiadają termostat. Jak on działa? Najpierw ustawiamy temperaturę, jaka jest dla nas optymalna, a następnie ustawiamy moc piecyka. To powoduje, że urządzenie pracuje z zadaną mocą aż do uzyskania żądanej temperatury w pomieszczeniu. Po jej przekroczeniu piecyk sam wygasza palenisko. Jeśli natomiast temperatura w pokoju spadnie o 1-2 stopni Celsjusza poniżej żądanej, wtedy piecyk automatycznie się włącza.

Jaki piec kominkowy na pellet wybrać?

Przyjrzyjmy się kominkowi na pellet Ethica LI. Okrągła obudowa tego piecyka wykonana jest z włoskiej majoliki oraz wysokiej jakości stali. Drzwi malowane są na kolor czarny i posiadają zakrzywioną szybkę. Kominki pelletowe z tej serii prezentują najnowsze rozwiązania, dzięki którym można zaoszczędzić przestrzeń. Zaletą tego kominka jest zamontowany na górze wylot spalin czy dolot powietrza o optymalnej średnicy. Pozwala on na zaoszczędzenie miejsca z tyłu piecyka, poza tym zapewnia elegancki wygląd instalacji. Taki piec jest dostępny o mocy 8kW.

Nowoczesne kominki na pellet nadają się do większości zastosowań instalacyjnych. W tym piecyku wykorzystano ciche wentylatory, które zapewniają komfort przebywania we wnętrzu. Konserwacja pieca jest naprawdę łatwa. Czyszczenie pieca przebiega szybko, bezproblemowo i sprawnie. Co ważne, zastosowana nowa technologia pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, sprawiając, że użytkowanie jest bardziej efektywne. Tego typu kominki to przyszłość, która już puka do drzwi. Kominek pelletowy ma nowoczesny design.

Wbudowane funkcje kominka na pellet

Piec kominowy na pellet wyposażony jest w jednostkę zdalnego sterowania z wyświetlaczem LCD, dzięki któremu w kilka sekund ustawisz parametry pieca zgodnie z własnymi upodobaniami. Natomiast funkcja czujnika temperatury otoczenia pomoże utrzymać ciepło w pomieszczeniu na odpowiednim poziomie. Kominek na pellet ma również wbudowany automatyczny system zasilania i zestaw kontroli spalania. Niektóre z kominków na pellet posiadają płaszcz wodny. Nie należy zapominać o możliwość podłączenia i sterowania piecykiem z telefonu.

Dlaczego warto zainwestować w kominek na pellet?

Kupując taki piecyk, otrzymujesz gwarancję, że szybko uzyskasz komfort cieplny w swoim domu. Automatyka utrzymuje żądaną temperaturę na ustalonym poziomie. Urządzenie można ustawić tak, by włączyło się o konkretnej godzinie np. w celu zastania nagrzanego pomieszczenia po powrocie z pracy. Można pokusić się o moduł Wi-Fi, dzięki któremu będziesz mógł sterować pracą piecyka przez internet lub za pomocą aplikacji w telefonie. Otrzymujemy również komfort użytkowania. Minimum obsługi i wiele godzin pracy bez pokładania pelletu.

Piecyk posiada łatwą i intuicyjną obsługę. W każdej chwili można zmienić temperaturę i moc piecyka, a po osiągnięciu temperatury piecyk samoczynnie zmniejszy moc lub całkiem wygasi palenisko. Ponadto otrzymujemy wizję żywego płomienia, który poprawia nastrój i powoduje, że od razu nam cieplej. Piec kominkowy na pellet charakteryzuje wysoka wydajność i niskie koszty eksploatacji. Sposób spalania jest bardzo efektywny, dzięki czemu otrzymujemy maksimum energii.

Mamy nadzieję, że wymienione zalety pomogą w wyborze kominka. Piecyk kominkowy na pellet to nie tylko wygoda, ale również świadomy wybór zapewniający ekonomiczne ogrzewanie, które dodatkowo służy środowisku i walce ze smogiem.